FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest najmniejsza lub największa możliwa kwota, którą mogę wpłacić?

Kwota, którą chcesz i możesz przekazać, jest kwotą idealną. 🙂 Każda wpłata się liczy i każda jest ważna, bo ziarnko do ziarnka! Możesz wybrać jedną z sugerowanych kwot lub kliknąć w przycisk „Dowolna wpłata” i wpisać dowolną. Dziękujemy!

Wesprzyj nas

Czy oprócz darowizn szukacie innych źródeł finansowania?

Tak, oczekujemy na wyniki projektu grantowego, który złożyliśmy w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Poza tym prosimy o wsparcie instytucje i ludzi, którzy… nie korzystają z internetu. 🙂

Wesprzyj nas

Mam firmę i chciałbym wesprzeć rozbudowę i remont jako przedsiębiorca. Czy będę mógł odpisać darowiznę od podatku?

Tak, podatek można obniżyć o przekazane w ubiegłym roku podatkowym darowizny.

Wesprzyj nas

Czy darowiznę można odliczyć od dochodu

Tak. Wpłaty dokonane przelewem na konto Fundacji można odliczyć od dochodu, ponieważ jest to wsparcie działalności związku wyznaniowego. W danym roku można odliczyć darowizny w wysokości do 6% osiągniętego przez podatnika dochodu. Jedynym potrzebnym dokumentem potwierdzającym dokonanie darowizny, jest potwierdzenie przelewu.
Odliczenia darowizn dokonujemy, wypełniając PIT-O poz. 11 lub 12 (łączna kwota wpłaconych wszystkich darowizn na różne podmioty). W tym samym PIT-O należy wypełnić informację D, podając dane obdarowanej instytucji (Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia, ul. Książąt Opolskich 19, 45-005 Opole, KRS 0000016304) i przekazaną kwotę.

Wesprzyj nas

Do kiedy mogę wpłacić darowizną?

Nie określamy daty końca naszej kampanii – będziemy zbierać tak długo, aż… uzbieramy! Jeśli dołożysz swój “grosik” już dziś, szybciej rozbudujemy i wyremontujemy Dom Matki i Dziecka. 🙂

Wesprzyj nas

Czy będzie można śledzić postępy projektu?

Ten projekt zostanie zrealizowany dzięki Darczyńcom, dzięki każdej ze wspierających go osób. Dlatego uczciwe będzie, jeżeli o każdym naszym kroku będziemy informować na bieżąco przede wszystkim Was. Drogą mailową będziemy Wam przesyłać informacje na temat postępu prac.

Zapisz na newsletter

Udostępnij

Poinformuj innych o zbiórce

Szybka wpłata

28 osób już pomogło! Dołącz do nich: