Książka

Prezent od nas

Prezent dla darczyńców

Książka „Dzieci z serca”

„Dzieci z serca” to zbiór wzruszających, ale nielukrowanych historii o rodzicielstwie zastępczym i adopcyjnym, a także o samotnych mamach, których losy splotły się w opolskim Domu Matki i Dziecka. Można by powiedzieć, że jest to książka o porzuconych noworodkach i poranionych starszakach, które prawdopodobnie znajdą się poza podium „najgrzeczniejszego przedszkolaka” i „wzorowego ucznia”. Można też napisać, że „Dzieci z serca” to reportaże o biedzie i patologii – nie wiadomo, co jest przyczyną, a co skutkiem. Jednak uważny i wrażliwy czytelnik zobaczy, że przede wszystkim jest to książka o miłości. Bezinteresownej, szlachetnej i mądrej.

Książka ukazuje się z okazji 25-lecia Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia w Opolu. Wśród wielu działań Fundacji szczególne miejsce zajmuje ochrona życia poczętego, pomoc samotnym mamom oraz szukanie „prawdziwej mamy i prawdziwego taty”, czyli rodziców adopcyjnych dla potrzebujących dzieci. „Dzieci z serca” mają być narzędziem promocji tych idei.

Magdalena Guziak-Nowak

Jest autorką „Dzieci z serca” – żona Marcina, mama Karolinki, Klarci i Różyczki. Dziennikarka „Przewodnika Katolickiego”, redaktor naczelna młodzieżowego czasopisma „Droga” i autorka bloga www.cogitka.pl.

Wraz z mężem zaangażowana w ruch pro-life oraz towarzyszenie narzeczonym w drodze do szczęśliwego małżeństwa.

Udostępnij

Poinformuj innych o zbiórce

Szybka wpłata

28 osób już pomogło! Dołącz do nich: